Soutěže

„Opětovný úspěch“

 Naše školní jídelna se stala absolutním vítězem celoměstské soutěže ŠKOLNÍ JÍDELNY ZDRAVĚ a CHUTNĚ 2016 a tím získala finanční dotaci 15 000,-Kč na nákup vybavení školní jídelny. Blahopřejeme.

školní jídelna

1

Nejlépe se vaří na ZŠ a MŠ Volgogradská 6B

Městský obvod Ostrava–Jih ve spolupráci se Střední školou společného stravování Ostrava – Hrabůvka uspořádal první ročník Soutěže školních jídelen.  Úkolem bylo sestavit menu, které v jídelně dětem vaříme.  Menu muselo obsahovat suroviny, které vyhlašovatel soutěže zadal.  Celé menu jsme museli uvařit, vyfotit, vypracovat kalkulační listy jednotlivých jídel s podrobným popisem receptur. Vše v souladu s platnými předpisy a vyhláškami. To byla především práce vedoucí ŠJ, paní Radmily Bařinové. Na základě vypracovaných kalkulačních listů s fotkami, vybírala odborná porota pět finalistů – školních jídelen. Ve finálovém kole se utkaly kuchařky ŠJ, které vařily soutěžní menu 4 porcí v přímém přenosu před odbornou porotou a novináři v prostorách nově zřízeného gastrocentra SŠSS Ostrava – Hrabůvka.

Celé soutěžní menu, skládající se z polévky, hlavního chodu, dezertu a nápoje v cenové relaci 31,– Kč, muselo být uvařeno v časovém limitu 2 hodin. Pětičlenná porota hodnotila chutnost, celkový vzhled a úpravu menu, využití a zpracování zadaných surovin, nápaditost, originalitu a prezentaci soutěžního úkolu. Vaření před porotou a novináři se výtečně zhostila kuchařka Radka Čechová.  Nejen, že jí šla práce od ruky, ale také jí to slušelo.

K našemu úžasu se z vítězství radovaly nejen přítomné Radka Čechová a Radmila Bařinová, ale i náš pan ředitel Mgr. Jaroslav Giecek, který byl na finálové klání pozván.

Je to zásluha celého kolektivu školní jídelny ZŠ a MŠ Volgogradská 6b, kde jsme na vítězství v soutěži patřičně pyšné. Tohoto ocenění si velice vážíme.http://www.ovajih.cz/cs/o-jihu/aktualne/soutez-skolnich-jidelen-vyhrala-zs-volgogradska

3 2 4 7 9 8 10